Πέμπτη 19 Φεβρουαρίου 2009

Ταπεινωτική ήττα για Ολυμπιακό...

Αντίο στο Κύπελλο UEFA λέει ο Ολυμπιακός ο οποίος γνώρισε ταπεινωτική ήττα με 3-1 από την Σεντ Ετιέν στο Καραϊσκάκη και θέλει ένα μικρό «θαύμα» στον επαναληπτικό για να ελπίζει σε πρόκριση.
Οι πρωταθλητές Ελλάδας ήταν κάκιστοι στο πρώτο ημίχρονο, όταν βρέθηκαν να χάνουν με 2-0.
Ολο το κακό για τον Ολυμπιακό έγινε στο πρώτο ημίχρονο.
Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν με... ακυρωμένο γκολ του Τοροσίδη, όμως στην συνέχεια δεν μπόρεσαν να πλησιάσουν την εστία των Γάλλων.
Αντίθετα η Σεντ Ετιέν έκανε ότι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο και στο 12ο λεπτό Ιλάν εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Ντομί και έκανε το 1-0.
Οι Γάλλοι είχαν κι άλλες φάσεις για γκολ και στο 43ο λεπτό ο Ντερνίς πέτυχε το 2-0.
Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός αφυπνίστηκε και χάρη στις αλλαγές του Βαλβέρδε πήρε τα ηνία του ματς.
Στο 62ο λεπτό ο Πατσατζόγλου κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Τζόρτζεβιτς.
Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν με ανορθόδοξο τρόπο να φτάσουν στο γκολ, κάτι που δεν πέτυχαν.
Αντίθετα η Σεντ Ετιέν σε μια αντεπίθεση στο 90ο λεπτό, έκανε με το Γκομίς το 1-3...