Κυριακή 8 Μαρτίου 2009

Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο ΠΑΣ πήρε το "Χ" μέσα στην Κέρκυρα...

Η ομάδα της Κέρκυρας κρατούσε τη τη νίκη στα "χέρια" της, με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννενα, μέχρι και το 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.
Ωστόσο, λίγο πριν από το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, με τον Ντάσιο να ευστοχεί και να διαμορφώνει το τελικό 2-2.
Ο ίδιος παίκτης είχε ανοίξει το σκορ για την ομάδα των Ιωαννίνων, πριν ο Σίλβα με δύο γκολ κάνει την ανατροπή στο σκορ για την Κέρκυρα.
Αξίζει να σημειωθεί ότι μετά το καταλογισμό του πέναλτι υπέρ του ΠΑΣ, το ματς διακόπηκε για περίπου πέντε λεπτά όταν φίλαθλοι των φιλοξενούμενων μπήκαν στον περιβάλλοντα χώρο του γηπέδου και συνεπλάκησαν με δυνάμεις της αστυνομίας.
Μετά το 2-2 στην Κέρκυρα, τα Γιάννενα απέκτησαν πλέον συγκάτοικο στην κορυφή της βαθμολογίας, καθώς ο Ατρόμητος κέρδισε 1-0 την Αναγέννηση Καρδίτσας με γκολ του Μπρίτο στο Περιστέρι και έπιασαν τον σύλλογο Ηπείρου στους 54 βαθμούς.